Dursun Özbek’ten Ali Koç’a reaksiyon: Cumhuriyet savcılarını misyona çağırıyorum!

Fenerbahçe Kulübü Lideri Ali Koç’un, Galatasaray Sportif A.Ş. Lider Vekili Erden Timur’u tehdit ettiğini söyleyen sarı-kırmızılı kulübün başkanı Dursun Özbek, “Cumhuriyet savcılarını vazifeye çağırıyorum. Bu tehdit cezasız kalmamalı” dedi.
GALATASARAY - 3 Nisan 2024 01:57 A A

Trendyol Üstün Lig’in 31. haftasında Galatasaray, meskeninde Hatayspor’u 1-0 mağlup etti. Müsabakanın ardından sarı-kırmızılıların başkanı Dursun Özbek, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Müsabakayı kıymetlendirerek kelamlarına başlayan Özbek, “3 puan aldık. Şampiyonluk yürüyüşümüz devam ediyor. 7 maç kaldı. Gayemiz 7 maçı da alarak şampiyon olmak. Taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Bugün tribünleri doldurdular. Şampiyonluk amacımıza onların takviyesiyle yürüyoruz.” tabirlerini kullandı.

“ŞAMPİYONLUKLAR TEHDİTLE KAZANILMIYOR”

Fenerbahçe Kulübü Lideri Ali Koç’un, sarı-lacivertlilerin bugün gerçekleştirilen fevkalâde genel konseyinde Galatasaray Sportif A.Ş. Lider Vekili Erden Timur’u tehdit ettiğini belirten Lider Özbek, “Bu gidişat biz Galatasaraylıları mutlu eden bir gidişat değil. Bugün şampiyonluktaki rakibimizin başkanı olağanüstü genel kurulu topladı. Bu türlü bizi hayretlere düşüren açıklamalarda bulundu. Neresinden başlayayım bilmiyorum. O kadar büyük bir kalabalığın önünde, taraftarı önünde lider vekilimi tehdit ediyor. Tehdidin boyutu da lafzı bir tehdit değil. Topyekun tehdit. Bugün, yarın, bunda sonra.. Nedir bu ya? Nerede yaşıyoruz. Ülkenin huzurunu düşünmüyor musun? İki topluluk, 60 milyon taraftara hitap ediyoruz. Biri bir şey yapsa, çoluğu var, çocuğu var. İstenmeyen olaylara sebep mi olmak istiyorsun? Başına bir şey gelse.. Geçmişte benzerilerini yaşadık. Daha yakın vakitte benzerilerini yaşadık. Onun ateşi sönmeden tekrar tehditlerle taraftarın bir şeye uğraması şad mu edecek seni? Kendisine sesleniyorum. Konuştuğun sözleri gece yatmadan bir daha dinle. O tehditlere, o konuşma usulüne bizden birebir düzeyde cevap gelmez. Şampiyonluk için yapılanlara rastgele bir yorum getirmek istemiyorum. Bir can gitse kıymet mi? Trabzon’da yaşadık. Onun kederi daha bitmeden, bir provokasyonla insanları tehdit eden, buradan da görev çıkaracak beşerler olduğu için son derece hüzünlüyüm. Şampiyonluklar tehditle falan kazanılmıyor. Şampiyonluklar, mertçe alanda uğraş ile kazanılıyor. Bir değil, iki değil. Benzeri tehdidi federasyondaki toplantıda da yapmıştı. Orada da tehdit etmeye kalktı. Ben de oradaydım, gereken yanıtı aldı, yerine oturdu. Ayıptır. Kendisi eğitimli, yurt dışında eğitim görmüş, çok değerli bir ailenin ferdi. Yakışıyor mu? Akşam konuşmasını dinlesin, konuşmasını akıl süzgecinden geçirsin. Bizi zorlamasın. Galatasaray Kulübü hiçbir vakit onun düzeyine inmeyecek” halinde konuştu.

“HUKUKUN BU İŞTE GEREĞİNİ YAPMASINI BEKLİYORUZ”

Başkan Dursun Özbek, Ali Koç’un açıklamalarının cezasız kalmaması gerektiğine de dikkat çekerek, “Laf bitmiyor. Söylenecek o kadar çok şey var. Burada en değerli vurgulanması gerek ülkenin huzuru. 60 milyon insanı birbirine kırdırmaya yönelik cümleler duydum. Bir ülkede hiçbir kimseden bu türlü açık tehdit duymadım. Öbür bir dalı çağrıştırıyor. Hemen buradan cumhuriyet savcılarını vazifeye çağırıyorum. Savcılar çabucak harekete geçmeli. Bu tehdit cezasız kalmamalı. Bir futbol adamı olarak çok üzgünüm. Birbirimizi tehdit ediyoruz. Siz yazdıklarınızla topluma istikamet veriyorsunuz. Biraz bu hususa neşter atın. Gidişatınız gerçek bir gidişat değil. Hukukun bu işte gereğini yapmasını bekliyoruz. Bütün taraftarlara itidali tavsiye ediyorum” cümlelerine yer verdi.

Kaynak:Fotomac

administrator

Bu haber 9 kez okundu.
GALATASARAY - 01:57 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Verified by MonsterInsights