Abdullah Avcı’dan Onuachu müjdesi!

Trabzonspor’da santrfor konusunda gündemde olan Paul Onuachu için Abdullah Avcı muştuyu verdi. İşte Avcı’nın Onuachu kelamları… TS SPOR HABERLERİ
TRABZONSPOR - 10 Temmuz 2024 08:09 A A

Nasıl bir oyun olacak? Trabzonspor’un tarihinden bu vakte kadar vazgeçmeyen, inadıyla şampiyonluklar kazanan daha akıllı, daha planlı, aklını hissiyle birleştiren, vazgeçmeden bunu yakalayan, topa sahip olduğunda da daha üretken bir grup yaratmaya çalışıyoruz. Buna nazaran oyuncular seçtik. Taraftarımız bundan keyif alacak.

SZALAI DURMUŞ DURUMDA

Abdullah Avcı: “Attila Szalai, Türkiye’de oynamış, bildiğimiz bir oyuncuydu. Şu an prestijiyle Trabzonspor’un iktisadına uygun hareket ediyoruz, o transfer durmuş vaziyette. Devamı yok. Yarın, sonraki gün ne olur bilmiyoruz lakin durmuş vaziyette. Lakin ilgilendiğimiz bir futbolcu.”

DAHA AGRESİF DAHA TEMASLI BİR TAKIM

AVCI: Şampiyon olduğumuz sene puan ortalaması neyse daha yükseğini hedefleyeceğiz. Ben bu yörenin çocuğu olarak Trabzon’un ne istediğini biliyorum. Daha bu türlü agresif, daha temaslı, rakibini rahatsız eden, oyun içinde vazgeçmeyen, topu alınca olumlu bir grup yaratmaya çalışıyoruz. Bunun için idman metotlarında değişiklikler yaptık. Oyuncu profillerini ona nazaran seçtik.

OZAN TUFAN DEĞERLİ BİR FİGÜR

AVCI: “Ozan Tufan’ı alırken 3-4 sene önce şampiyon olduğumuzda Dorukhan da böyleydi. Sağ bek, stoper, iç orta saha oynatabiliyorsun. Ozan Tufan, Türk futbolunun çok değerli figürlerinden birisi. Gerçek pahasını bulamadı. Ulusal grup, büyük grup, yurt dışı, kaptanlık… Şöyle bir şey olursa Ozan’ı orada kullanırım, burada kullanırım diyorsun. Draguş önde 3 mevkide oynuyor. Nwakaeme hem dışarıda hem içeride oynuyor. Hem ekonomik olarak hem oyundaki niyetimizi daha esnek kılabiliyor.

6 TRANSFERİMİZ VAR

Abdullah Avcı: Transfer olan 6 tane oyuncumuz var. Onların adaptasyonu açısından kıymetli bir periyot. Trabzonspor’un, bizim oyun ideolojimizi verebilmek, oyuncuların ortasındaki bağlantısı sağlayabilmek için avantaj üzere duruyor. Rekabet içinde bir ekip oluşturursanız avantaj. Bu dinlemeleri, çalışmaları, maçlardaki değişiklikleri yanlışsız planlarsak avantaj olur. Planı yaptık, uygulaması düzgün gidiyor.

HOCALIĞA YENİ BAŞLAMIŞ GİBİYİM

Trabzonspor’da olmaktan son derece memnunum. Bilhassa bugün 2-3. haftaya girerek kendimi arınmış, yenilenmiş, antrenörlüğe yeni başlamış üzere heyecanım yüksek. Her çalışmanın içine giriyorum. Bu güç ile topluluğun verdiği dayanakla birlikte daha uygununu yapmak için çalışmaya devam edeceğiz.

DRAGUŞ KAMPA KATILACAK

Draguş 12’sinde bizle olacak. Geçen haftaya kadar maç oynadı. Tatile muhtaçlığı var. Kaptan Uğurcan 18’inde Trabzon’da bizimle olacak.

Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı, beIN Sports’a değerli açıklamalar yaptı. 6 transfer yaptıklarını belirten bordo mavili hoca, “Ben bu yörenin çocuğu olarak Trabzon’un ne istediğini biliyorum. Daha bu türlü agresif, daha temaslı, rakibini rahatsız eden, oyun içinde vazgeçmeyen, topu alınca olumlu bir ekip yaratmaya çalışıyoruz. Bunun için idman metotlarında değişiklikler yaptık. 3 oyuncu daha gelirse ekibim daha tezli olacak. Liderimiz Ertuğrul Doğan büyük fedakarlıkla çalışıyor. Stoper mevkisine, orta alana ve forvete destek planlıyoruz. Bu sır değil aslında. Ancak kulübün kurallarını düşünmemiz kural. Fedakarca çalışan Lider Doğan’a yardımcı olmamız gerekiyor” açıklamasını yaptı.

FACETIME’DAN KONUŞUYORUM

Avcı taraftarın merakla beklediği Paul Ohuachu için de şunları söyledi: “Paul Onuachu ile 3-4 gün önce konuştuk; o da bizimle olmak istiyor. Şu an prestijiyle oldu da diyemiyorum olmaz da diyemiyorum. Lider bu bahisle ilgili çok uğraşıyor. Biraz sabırlı olacağız.” Başarılı hoca, transfer sürecine katkıları ile ilgili de “Facetime’da oyunculara samimi, dürüst biçimde konuşuyorum. Trabzonspor tarihini anlatıyorum. Oyun ideolojisini anlatıyorum. Bağlantımı anlatıyorum. Oyun planlarımı anlatıyorum. Maçlara nasıl hazırlandığımızı, 1 hafta boyunca ne yaptığımızı anlatıyorum. Bu sene bir oyuncu, ‘8-10 soru hazırlamıştım, hepsine karşılık verdin’ dedi. Oyuncularıma gerçekçi bir biçimde bunları anlatıyorum” tabirlerini kullandı.

MEUNİER 18’İNDE GELECEK

Meunier, hazırlık maçında Belçika Ulusal Ekibi’nde sakatlık yaşadı. Oradan aldığımız bilgiler, çalışmaları düne kadar Stuttgart’ta devam etti. Belçika devam etseydi oynama ihtimali olabilirdi. Cuma günü birinci sefer eşiyle tatile çıktı. 18’inde bizle bir arada start verecek. Birinci maçta bizle mi olacak, o vakit karar vereceğiz.

Kaynak:Fotomac

administrator

Bu haber 15 kez okundu.
TRABZONSPOR - 08:09 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.