GALATASARAY HABERİ – Okan Buruk’tan transfer açıklaması

Yeni dönem hazırlıklarını Avusturya’da sürdüren Galatasaray’da teknik yönetici Okan Buruk, idman öncesi açıklamalarda bulunuyor. Buruk’un açıklamalarını haberimizden canlı olarak takip edebilirsiniz.
GALATASARAY - 10 Temmuz 2024 12:06 A A

2024/25 dönemi için hazırlıklarına Avusturya’da gerçekleştirdiği kampla devam eden Galatasaray’da teknik yönetici Okan Buruk, idman öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunuyor.

Tecrübeli çalıştırıcının açıklamalarından öne çıkanlar şu halde:

“SIKILACAK VAKİT OLMUYOR”

Biraz sıcak. Aslında Avusturya seçme nedenlerimizden biri serin fakat değişen iklimle buralar da sıcak oluyor. İdman alanı hoş, bu değerli. Bu devir hazırlık maçları oynamak, kazanmak kıymetli. Hazırlık maçları sonuç odaklı olmayacak. Bugün çift egzersiz, yarın antrenman ve akşam maç. Birinci maç daha hazır bir ekip karşı olacak. Müddetleri de bölerek tüm oyuncuları kullanmaya çalışacağız. Kalabalık takımla geldik. Gençler, kiradan dönenler, grupta tutmak istediğimiz oyuncular var. Verimli bir kamp olmasını bekliyoruz. 9 günlük bir mühlet. Sıkılacak vakit bile olmuyor. Her gün çift egzersiz oluyor. Yalnızca idman, dinlenme ve 3 hazırlık maçı var. Hazırlık maçlarında sonuç odaklı olmayacağız lakin Galatasaray her maçı kazanmak ister. Türk Ulusal Grubu’ndaki oyunculara ayın 22’sine kadar müsaade verdik. Davinson ulusal kadroda. Herhalde 14’ünde bitecek. Devamında müsaade müddetinden sonra bizle olacak.

“ICARDI FİZİKÎ OLARAK GÜZEL GELDİ”

Mauro Icardi fizikî olarak uygun geldi. Bütün oyuncular için bu değerli. Birçoğu bu periyodu faal geçirdi, Mauro da onlardan biri. Burada da onları yavaş yavaş, Mauro ve Ziyech, Ziyech’e de ulusal kadro için Nelsson ile birlikte ekstra müsaade vermiştik, onları biraz daha yavaş tempoyla birlikte ekip düzeyine getireceğiz. Mauro dönem başı kampını bizle geçirecek. En değerlisi bu. Son 2 yıldır bunu yapamamıştık. Onun için çok kıymetli. Tüm oyuncular için dönem başı kampı çok değerli.

“ENDİŞEYE GEREK YOK, TRANSFER YAPACAĞIZ”

En az telaşlı olması gereken transfer konusunda Galatasaray taraftarı. Takım genişliğine, bu yılki oyuncu havuzuna bakınca en sabırlı olması gereken Galatasaray taraftarı. O yüzden çok çalışıyoruz transfer için fakat transfer kolay değil. Transfer yapmak için hiçbir vakit transfer yapmadık. En istediğimiz oyuncuları almak istiyoruz. Görüşmeler sürüyor. Galatasaray taraftarını erken değil gerçek transferle memnun edeceğiz. 2 gün sonra, 5 gün sonra olabilir, bir sonraki kamp olabilir. İstediğimiz ve görüştüğümüz oyuncular var. 2 gün sonra da olabilir. Bu bize bağlı olmuyor. Kulüpleriyle muahede süreç alabiliyor. Ne kadar erken getirirseniz o kadar kıymetli ancak en gerçek transfer daha değerli. Şu an takımımızda düşündüğümüz mevkiler var. Hiçbir eksiğimiz de yok bir yandan. Bir sağ bek, bir orta saha transferini daima düşünüyoruz, daima söyledik. Şu an elimizde bu bölgede de oyuncular var. Liderimiz, yöneticilerimiz, sportif direktörümüz Cenk Bey sıkı çalışıyor. Bu süreci hakikat biçimde götüreceğiz. Galatasaray kadrosu her gün güçlenerek devam ediyor. Saha içinde değil yalnızca saha dışında da güçleniyor. Bunu en son genel heyette da, alınan yetkiyle gördük. Tüm üyelere teşekkür. Bu grup için, topluluk için çok kıymetli. Galatasaray’ın ileriye dönük önü çok açık. Saha içinde başarımızı sürdüreceğiz. Kenetlendikçe büyüyoruz. Birlikteliğe dönem sonu üzere dönem başında da gereksinimimiz var. Sabırlı olunsun, bize güvenilsin. En gerçek transferi yapacağız. Liderimiz da en doğrusunu gidin alın diyor. Bir kısıtlama yok. Bu manada çok şanslıyız.

Kaynak:Fotomac

administrator

Bu haber 13 kez okundu.
GALATASARAY - 12:06 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.